بازدید استاندار و نماینده ولی فقیه استان مرکزی از مزرعه کشت و صنعت فدک


نماينده عالي دولت در استان مركزي، نماينده ولي فقيه در استان و ديگر مسئولان با حضور در شهرستان زرنديه از توانمندي هايي مجتمع كشت و صنعت اين شهرستان بازديد كردند و از نزديك با روند فعاليت اين واحد توليدي آشنا شدند.
فرماندار شهرستان زرنديه در جريان اين بازديد گفت: شهرستان زرنديه علاوه بر بهره گيري از 350 واحد توليدي كوچك و بزرگ داراي 8 هزارهكتار باغ پسته است كه اين مزيت ها نشانگر طرفيت هاي بكر اين شهرستان محسوب مي شود.
محمد كردي افزود: قرار گرفتن شهرستان زرندديه در شاهراه مركز كشور، غرب و جنوب كشور، هم مرز بودن با 9 شهرستان و پنج استان، همجوار بودن با فرودگاه بين المللي امام خميني (ره)، فرودگاه پيام استان البرز و آزاد راه تهران از ديگر قابليت هاي اين شهرستان است كه رونق سرمايه گذاري را دو چندان مي كند.
مديرعامل شركت فدك نيز در اين بازديد اظهار كرد: اين شركت با توليد بذري به نام هيبريك جزء 30 توليد كننده برتر اين محصول به شمار مي رود كه توليد آن موجب صرفه جويي 5 ميليون دلاري در اقتصاد كشور شده است.
محمدرضا شريفي در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به اين امر كه توليد، فرآوري و بسته بندي پسته از ديگر خدمات اين شركت است افزود: در حال حاضر سردخانه اي با 50 درصد پيشرفت فيزيكي،در اين شركت در دست تكميل است كه با اتمام اين طرح محصولات كشاورزي به ويژه پسته اين شهرستان ذخيره سازي مي شود.
وي وجود مزرعه پگاه با برداشت بيش از 6 تن پسته در هر هكتار را از ديگر قابليت هاي اين شهرستان برشمرد و عنوان كرد: كارخانه خشك كن پسته با ظرفيت خشك كردن 9 تن پسته در فصل برداشت اين محصول نيز از جمله قابليت هاي مهم اين شركت است.
شريفي گفت: مقرر شده 100 مركز عرضه ادوات كشاورزي توسط اين شركت در سطح كشور احداث شود كه تا به حال 5 مورد از اين مهم در راه اندازي شده است.
مديرعامل فدك اظهار كرد: براي رشد و رونق اقتصاد كشور و شهرستان مقرر شده كارخانه تراكتورسازي نيز در اين شركت راه اندازي شود كه در راستاي تحقق اين امر با سرمايه گذاران كشور كره نيز بحث و تبادل نظر شده است.
شريفي بيان كرد: سرمايه گذاران كره اي براي اين امر 200 ميليون يورو سرمايه گذاري كرده اند و همچنين احداث اين كارخانه منجر به اشتغال زايي 100 نفر به صورت مستقيم و توليد 25 هزار دستگاه تراكتور مي شود.
شهرستان زرنديه به مركزيت شهر مامونيه باجميعت 57هزار و 153 نفر يكي از شهرستان هاي دوازده گانه استان مركزي است.

نظر خود را وارد کنید
نظرات کاربران
هیج نظری ثبت نشده است